KTH Krynica | Hokej

Podsumowanie sezonu 2021/2022

W sezonie 2021/2022 drużyna KH KTH Krynica ostatecznie zajęła 4 miejsce II Ligi w Hokeju na Lodzie.
 
Jak w poprzednich latach zespoły były podzielone na dwie grupy – południową i północna.
 
Kryniczanie w sezonie zasadniczym rywalizowali w pierwszej z nich, a ich przeciwnikami były zespoły Sigma Katowice, HK Dębica, Orlika Opole, Gazda Team Nowy Targ oraz zespołu z Oświęcimia.
Grupa Północna składała się z drużyn: Capitals Warsaw, Oliwia Gdańsk, Koziołki Poznań oraz zespół z Bydgoszczy.
 
Hokeiści spod Góry Parkowej rozegrali 10 meczów, zapisując po rudzie zasadniczej na swoim koncie 18 punktów i klasyfikując się na 3 pozycji.
18 oczek przypadło Kryniczaniom za 6 zwycięstw w regulaminowym czasie gry. 4 porażki, które ponieśli hokeiści KTH Krynica to wynik potyczek z drużynami Sigma Katowice oraz Hockey Team Oświęcim (w tym jeden walkower zapisany na korzyść ekipy z Chemików 4, spowodowany brakami kadrowymi drużyny z Krynicy).
Najwyższe zwycięstwo, 13:4 kryniczanie odnotowali nad drużyna Orlika Opole, natomiast najwyższy wymiar kary, który ponieśli hokeiści KTH to inauguracyjny mecz sezonu w Katowicach z miejscową Sigmą – 0:10.
Najskuteczniejszymi zawodnikiem w drużynie KTH Krynica zostali kolejno: Dawid Kruczek z dorobkiem 19 punktów(9 goli, 10 asyst), Dawid Bulanda – 17pkt (9 goli, 8 asyst) oraz Adam Krok – 14 pkt (3 gole, 11 asyst)
Krynickiej bramki strzegło 4 bramkarzy:
Piotr Nowak
Maciej Marszał
Arkadiusz Sontowski
Łukasz Sułkowski
Najwiecej minut na ławce kar spędzili: Rafał Porosło (26min), Grzegorz Myjak (14min) oraz Mateusz Hraj (12min).
 
Tabela po rudzie zasadniczej :
1. Sigma Katowice – 26 PKT
2. Hockey Team Oświęcim – 22 PKT
3. KH KTH Krynica – 18 PKT
4. Gazda Team Nowy Targ – 18 PKT
5. HK Dębica – 6 PKT
6. Orlik Opole – 0 PKT
 
W Turnieju Finałowym, który rozgrywany był w dniach 01.04-03.04 w Oświęcimu, Drużyna KTH rywalizowała w grupie z liderami grup południowej i północnej (Sigma Katowice i Capital Warsaw).
Kryniczanie do Oświęcimia pojechali w prawdzie w niepełnym [ P.Gogoc, K. Kisielewski, M. Marszał, D.Majoch, G. Myjak, M.Rybak, Sz. Kiełbicki ] osłabionym składzie, ale z nastawieniem na obronę mistrzowskiego tytułu.
Pierwszy mecz Finałów kryniczanie przegrali z zespołem z Katowic 2:7.
W drugim, rozgrywanym tego samego dnia zawodnicy KTH, chcący powalczyć o medal wiedzieli, że mecz przeciwko zawodnikom ze Stolicy muszą rozstrzygnąć na swoją korzyść. Hokeiści KTH po zaciętym, ciekawym widowisku pokonali Capital Warsaw 5:4. Zwycięstwo dało im możliwość zakończenia sezonu z brązowymi medalami, jednak porażka 3:6 w niedzielnym meczu z drużyną Gazda Team Nowy Targ spowodowała, że zespół KH KTH Krynica ostatecznie zajął 4 miejsce w II lidze Hokeja na Lodzie.
 
Ostateczna klasyfikacja drużyn występujących w II Lidze Hokeja na Lodzie w sezonie 2021/2022:
1. Hockey Team Oświęcim
2. Sigma Katowice
3. Gazda Team Nowy Targ
4. KH KTH Krynica
5. Olivia Gdańsk
6. Capitals Warsaw
W Finałach krynickiej bramki strzegł przez wszystkie 3 mecze Łukasz Sułkowski. Najlepiej punktującymi zawodnikami Turnieju w drużynie KTH Krynica zostali: Dawid Bulanda (4 gole, 1 asysta) oraz Dawid Kruczek (2 gole, 3 asysty).
Na ławce kar najwiecej czasu, podczas turnieju Finałowego spędzili: Mateusz Hraj (12min), Dawid Bulanda (6min), Dawid Kruczek (6min).
W sezonie 2021/2022 drużynę łącznie reprezentowało 26 hokeistów.
 
Sezon 2021/2022 udowodnił po raz kolejny, że hokej na poziomie seniorskim jest niezwykle ważny oraz potrzebny w Krynicy-Zdrój.
Kontynuowanie blisko 94-letniej, pięknej, obfitującej w sukcesy tradycji hokeja w Krynicy jest niezbędne, ponieważ jak już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać KRYNICA KOCHA HOKEJ 
 
W tym miejscu Zarząd i Zawodnicy pragną podziękować wszystkim kibicom, sympatykom, a przede wszystkim sponsorom KTH Krynica za miniony sezon 2021/2022 oraz trenerom: Katarzynie Zygmunt, Andrzejowi Pasiutowi i Łukaszowi Domkowi. 
 
Jak będzie wyglądać nadchodzący wielkimi krokami nowy sezon?
Tego dowiesz się już niebawem obserwując nasz profil na Facebooku oraz śledząc naszą stronę internetową www.hokejkrynica.pl
Zapraszamy